تازه ترین اخبار

لغو نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

نمایشگاه ها کنسل شد

شنبه 3 اسفند 1398

لغو برگزاری نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

اهداف برگزاری نمایشگاه

سه شنبه 22 آبان 1397

ارائه بن کتاب با تخفیف ویژه

چهارشنبه 22 فروردین 1397

لغو نمایشگاه صنعت موسیقی

چهارشنبه 8 آذر 1396

گزارش روز اول نمایشگاه

دوشنبه 19 تیر 1396

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، این مراسم با حضور بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سئول و مدیر دیپلماسی عمومی وزارت خارجه جمهوری کره برگزار شد.

بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در این مراسم، با بیان پیشینه مراودات فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور ایران کره بر لزوم توسعه همکاری‌های تجاری دو کشور به ویژه در حوزه صنایع‌دستی تأکید کرد.

او با اشاره به تراز تجاری دو کشور بر لزوم تنوع در محصولات صادراتی به کشور کره تأکید کرد و ادامه داد: «محصولات صنایع‌دستی ایران دارای ظرفیت‌های لازم برای حضور در بازار کشور کره هستند.»

نامورمطلق با اشاره به شناخت و علاقه‌مندی مردم ایران به فرهنگ و هنر کشور کره، از همدردی دولت کره جنوبی و هنرمندان این کشور با زلزله‌زدگان کرمانشاه قدردانی کرد.

نمایشگاه «دستان شگفت‌انگیز» از ۲ تا ۵ آذر ۹۶ در محل گالری بنیاد کره واقع در شهر سئول برپا خواهد بود، هنرمندان ایرانی در رشته‌های چاپ قلمکار، میناکاری، نگارگری، سفال و سرامیک، زیورآلات، معرق چوب، خراطی، فیروزه کوبی، گلیم بافی و مشبک فلز در این نمایشگاه آثار خود را عرضه کرده‌اند.

همچنین بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کره جنوبی دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار بر گسترش همکاری‌های فی مابین در حوزه میراث‌فرهنگی و هنرهای سنتی تأکید کردند. معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با ارائه پیشنهاد برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک در حوزه صنایع‌دستی و آثار فرهنگی از رئیس سازمان میراث‌فرهنگی کره برای حضور در ایران و بازدید از موزه‌های کشورمان دعوت به عمل آورد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بر معرفی اشتراکات فرهنگی دو کشور به ویژه در حوزه ادبیات و میراث ناملموس تأکید کرد.

نامورمطلق همچنین در دیدار با تجار ایرانی مقیم کره بر راه‌اندازی بازار دائمی در کره، سلیقه‌شناسی و بازار شناسی حوزه صنایع‌دستی در کره، آشنایی میان تجار و هنرمندان حاضر در نمایشگاه تأکید کرد.

او ضمن بازدید از خیابان تهران در سئول از رایزنی برای راه‌اندازی فروشگاه و نمایشگاه معرفی فرهنگ و هنر ایرانی در این خیابان خبر داد.

نمایشگاه های مرتبط