تازه ترین اخبار

لغو نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

نمایشگاه ها کنسل شد

شنبه 3 اسفند 1398

لغو برگزاری نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

اهداف برگزاری نمایشگاه

سه شنبه 22 آبان 1397

ارائه بن کتاب با تخفیف ویژه

چهارشنبه 22 فروردین 1397

لغو نمایشگاه صنعت موسیقی

چهارشنبه 8 آذر 1396

گزارش روز اول نمایشگاه

دوشنبه 19 تیر 1396

اصفهان میزبان نمایشگاه بین‌المللی مد و لباس می‌شود

نخستین نمایشگاه بین المللی هنر ـ صنعت مد و لباس (مداکس) به میزبانی اصفهان و با حضور مدیران و فعالان صنعت پوشاک برگزار می شود.

 

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، این نمایشگاه در حالی برگزار می شود که اصفهان از دیرباز یکی از تاثیرگذارترین شهرهای کشور در زمینه صنایع تولیدی نساجی و پوشاک بوده و نقش بسزایی در تغییرات اقتصادی و اجتماعی کشور داشته است. بر این اساس، ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس (هنر صنعت مد و لباس) با حمایت و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتحادیه صنف پوشاک اصفهان، کارگروه ساماندهی مد و لباس و همچنین بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی، با تشکیل تیم کارشناسی و بررسی دغدغه‌ها و معضلات موجود در صنعت مد و پوشاک کشور، اقدام به برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی هنر ـ صنعت مد و لباس ایران در روزهای 9 تا 11 اسفندماه 97 خواهد کرد.

 

بر این اساس و با توجه به لزوم هم‌افزایی پتانسیل‌ها نشست هم اندیشی در اتحادیه صنف پوشاک اصفهان برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای اتحادیه، فعالان این صنعت و همچنین مدیران ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس تشکیل شد، دغدغه‌ها، معضلات و چشم‌انداز این صنعت در استان مطرح و نظرات کارشناسی و تخصصی پیرامون نقش نمایشگاه در پیشبرد اهداف این حوزه مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه مدیران ستاد برگزاری نمایشگاه مداکس به تبیین چشم‌انداز این نمایشگاه پرداخته و دغدغه‌های اتحادیه و فعالان این صنعت را دغدغه ستاد برگزاری دانسته و تاکید کردند متولی امر پوشاک در هر استان اتحادیه پوشاک آن استان است.

 

رئیس اتحادیه صنف پوشاک اصفهان در این جلسه با تاکید بر اینکه جامعه پوشاک و صنعت مد به برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این حوزه نیاز جدی دارد، گفت: حضور در نمایشگاه مداکس فرصتی ارزشمند برای صاحبان صنعت مد و پوشاک به شمار می رود، چرا که نمایشگاه مهمترین و موثرترین ابزاری است که همه فعالان یک صنعت در فضای رقابت و تعامل کنار یکدیگر حضور یافته و در نهایت سبب پیشرفت یک صنعت شوند.

 

ابراهیم خطابخش افزود: عرضه محصولات، نوآوری‌ها و فناوری‌های روز در فضای نمایشگاه نگاه متفاوتی در روش‌های توسعه و رونق کسب‌وکار ایجاد می‌کند. 

 

وی همچنین خواستار حمایت همه اعضا از نمایشگاه و همچنین حمایت دیگر اتحادیه‌های مرتبط با موضوع صنعت مد و پوشاک شد.

 

سید محمد کسایی، یکی از تولیدکنندگان صنعت پوشاک استان اصفهان نیز در این نشست، نمایشگاه را عرصه ای دانست که می تواند آینده شرکت‌ها و فعالان را در تمام صنایع تضمین کند. 

 

به گفته وی، نمایشگاه می‌تواند حس رقابت در افراد را برانگیزد، چرا که اگر رقابت نباشد، هرگز پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

 

حسن مختاری، یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ پوشاک در استان اصفهان نیز در این جلسه، گفت: هر نمایشگاه و رویداد دو بخش اصلی دارد؛ یکی ستاد برگزاری و دیگری مشارکت‌کنندگان در آن نمایشگاه و رویداد که البته با توجه به شناختی که از تیم برگزاری نمایشگاه دارم، بخش‌های مدیریتی، فنی و هماهنگی‌های لازم توسط ستاد برگزاری نمایشگاه به نحواحسن انجام خواهد شد. 

 

وی تاکید کرد: لازم است صاحبان صنایع مد و پوشاک نیز رسالت خود را در بخش مشارکت‌کنندگان با حضور قدرتمند در این فرصت طلایی به بهترین شکل انجام دهند.

 

گفتنی است، نخستین نمایشگاه بین المللی هنر ـ صنعت مد و لباس (مداکس) طی روزهای 9 تا 11 اسفندماه امسال و در محل برپایی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در پل شهرستان برگزار خواهد شد.

 

نمایشگاه های مرتبط