تازه ترین اخبار

اهداف برگزاری نمایشگاه

سه شنبه 22 آبان 1397

رییبزر

یک شنبه 22 مهر 1397

ارائه بن کتاب با تخفیف ویژه

چهارشنبه 22 فروردین 1397

لغو نمایشگاه صنعت موسیقی

چهارشنبه 8 آذر 1396

گزارش روز اول نمایشگاه

دوشنبه 19 تیر 1396

صبح روز 3 خرداد ماه سال 1396 قائم مقام موسسه تبیان یکی از شرکت­ های خصوصی تابع سازمان تبلیغات اسلامی از ستاد نمایشگاه ایران رسانه بازدید کرد.

شهروز میرعظیمی در این بازدید ضمن آشنایی با فعالیت واحد های روابط­ عمومی، انتشارات، ستاد خبری، بازرگانی، فنی مهندسی و… در نشستی صمیمی با دبیر اجرایی و مدیر روابط­ عمومی نمایشگاه ایران ­رسانه چگونگی همکاری این دو مرکز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تولید ابزار موثر برای آموزش و فرهنگ استفاده از رسانه­ ها و جریان­ های بیگانه سیاست اصلی ماست

میرعظیمی در ابتدای جلسه با بیان اینکه شرکت نشر الکترونیک ایران، در سال 1384 و با هدف صنعتی کردن محصولات فرهنگی تاسیس شد، گفت: این شرکت از شرکتهای زیرمجموعه “سازمان تبلیغات اسلامی” می باشد. ماموریت شرکت نشر الکترونیک در دو بخش تعریف شده که بخشی از آن ”نشر و توزیع محصولات فرهنگی دیجیتال و الکترونیک” همچون نرم ­افزار های چندرسانه ­ای و بازی­ های رایانه ­ای است و همچنین ”نشر و توزیع الکترونیک محتوای دیجیتال در سامانه­ های مخابراتی فضای مجازی و نیز تهیه و تولید و راه ­اندازی انواع پروژه­ ها و دستاورد های فرهنگی جهت ترویج و عرضه محتوای فاخر به اشکال متعدد و متنوعی چون فیلم، سریال، انیمیشن و موسیقی، از جمله فعالیت­ های دیگر این موسسه فرهنگی – رسانه ­ای می ­باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: همواره سعی کرده ­ایم، تمامی خدمات شرکت نشر الکترونیک ایران را به عنوان ابزاری موثر و کاربردی جهت اطلاع ­رسانی، آموزش در اختیار تمامی مخاطبان در سراسر کشور باشد.

جذب بازدیدکننده متخصص و تقابل با تهاجم فرهنگی، دو رویکرد تجاری و فرهنگی نمایشگاه ایران ­رسانه است

در ادامه این جلسه علیرضا چیذری به تشریح اهداف و رویکردهای مختلف دومین دوره نمایشگاه ایران­ رسانه پرداخت.  وی در پاسخ به سوال قائم ­مقام شرکت نشر الکترونیک ایران، انتظارات نمایشگاه را اینگونه مطرح کرد: با توجه به این مهم که جذب بازدیدکننده متخصص از جمله اهداف ما در بحث تجاری نمایشگاه می ­باشد، نقش راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی بیش از پیش حائز اهمیت است. دبیر اجرایی نمایشگاه ایران ­رسانه با اشاره به رویکرد های فرهنگی نمایشگاه تصریح کرد: با رشد قابل ملاحظه فضای مجازی به عنوان ابزاری جهت نفوذ و رخنه بیگانگان به بدنه فرهنگ ایرانی – اسلامی کشور، یکی از مهم­ترین سیاست ­های نمایشگاه ایران ­رسانه در گام دوم را تقابل با این تهاجم فرهنگی قرارداده­ ایم. در همین راستا، دانش تخصصی کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد دولتی و نظارت و هدایت آن سازمان محترم در سیاست ­گذاری بسیار حائز اهمیت است.

وی همچنین اضافه کرد: حضور فیزیکی و مشارکت سازمان  تبلیغات اسلامی نیز وزنه روحی و وجاحت معنوی نمایشگاه را چه به لحاظ بازدیدکننده و چه از حیث مشارکت کننده تا حد قابل ملاحظه­ ای افزایش خواهد داد.

ایران ­رسانه رویدادی است که دولت از سال 82  در تلاش برای برگزاری آن بود

مدیر روابط ­عمومی نمایشگاه ایران ­رسانه نیز با تاکید بر لزوم تعامل همه جانبه دو نهاد متولی فرهنگ تاکید کرده و هم ­پوشانی و هم­ افزایی سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت ارشاد را در ارتقای سطح فرهنگی جامعه بسیار حائز اهمیت خواند.

وی در خصوص پیشینه این نمایشگاه و نمونه­ های دیگر آن در جهان، توضیح داد: هلند و آلمان دو کشوری هستند که بهترین و کامل­ترین نمایشگاه­ ها را در صنعت صوت، تصویر، نور، تجهیزات سینمایی، ادوات موسیقی، کالا و خدمات چند رسانه ­ای در جهان میزبانی می­کنند که از این میان دو سالانه فتوکورنیا آلمان سرآمد است. وسعت و سطح فنی این نمایشگاه به ­قدری قابل توجه است که در زمان مدیریت آقای ضرغامی در معاونت سینمایی وزارت ارشاد تور های بازدید از این رویداد تجاری – فرهنگی برگزار می ­شد.

این مدیر با سابقه دولتی نمایشگاه فتوکورنیا آلمان، را به حج هنرمندان تعبیر کرده و خاطر نشان کرد: دولت از سال 82 بار ها برای برگزاری چنین رویدادی در ایران خیز برداشته که متاسفانه هر بار به دلایل مختلفی این مهم محقق نشده است. مدیر روابط­ عمومی نمایشگاه ایران ­رسانه تغییر مدیریت را از جمله دلایل عدم توفیق دولت در برگزاری چنین رویداد مهمی برشمرد و تاکید کرد: حقیقت امر این است که دولت هیچ­گاه بر گزارکننده خوبی نبوده است و در چنین حوزه­ هایی لازم است ضمن حمایت داهیانه خود کار را به بخش خصوصی واگذار کند.

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، نشر الکترونیک ایران را به عنوان یکی از شرکت­ های تابع سازمان تبلیغات اسلامی، حلقه واسط سازمان و نمایشگاه بر شمرده و افزود: اکنون پس از سال­ها یک جوان بر پایه سرمایه و انرژی شخصی خود قصد دارد تا چنین رویداد مهمی را برگزار کنند و این وظیفه ارگان ­های دولتی است که چنین ظرفیتی حمایت کنند.

حقیقی در بخش جداگانه ­ای از اظهاراتش گفت: به طور مشخص از سازمان تبلیغات اسلامی به جهت نزدیکی ایام محرم و صفر، انتظار داریم تا برای تجهیز تکایا و هیات مذهبی این نمایشگاه را به عنوان مرجع خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز معرفی کند.