تازه ترین اخبار

لغو نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

نمایشگاه ها کنسل شد

شنبه 3 اسفند 1398

لغو برگزاری نمایشگاه ها

شنبه 3 اسفند 1398

اهداف برگزاری نمایشگاه

سه شنبه 22 آبان 1397

ارائه بن کتاب با تخفیف ویژه

چهارشنبه 22 فروردین 1397

لغو نمایشگاه صنعت موسیقی

چهارشنبه 8 آذر 1396

گزارش روز اول نمایشگاه

دوشنبه 19 تیر 1396

اصغر رضانژاد – دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران– در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه شهرهوشمند در بهمن ماه سال جاری (۱۳۹۶) و ارتباط ان با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار کرد: اساسا موضوع شهر هوشمند بدون استفاده از فناوری اطلاعات قابل تصور نیست، چرا که همه موضوعاتی که باعث هوشمند سازی شهرها می‌شود موضوعات مربوط به فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به زیرساخت‌های تکنولوژیک، شهرهای هوشمند اعم از زیرساخت‌ها فیبری و بیگ‌دیتاها، اظهار کرد: شهر آینده شهر گسترده‌ای است که تمام حوزه‌هایی که انسان با آن سروکار دارد را در بر می‌گیرد. در زمینه مسائل حمل‌ونقل، کنترل ترافیک، ساختمان هوشمند و ... شهرهای هوشمند به استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی نیاز دارند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ادامه داد: در نمایشگاه شهرهوشمند که در نمایشگاه بین‌المللی آفتاب برگزار خواهد شد همه شرکت‌های شرکت کننده در این نمایشگاه شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خواهند بود. هدف از این نمایشگاه ارائه‌ی توانمندی‌های فعالین داخلی این حوزه و نمایش آن برای عموم مردم و مسئولین است تا توانمندی‌های داخلی برای شهر هوشمند ارائه و شناخته شود.   در نمایشگاه امسال سعی می‌کنیم تا علاوه بر شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های دولتی هم حضور داشته باشند تا دغدغه‌ها و خواسته‌های آنها نیز مطرح و شنیده شود.

وی با بیان این که در نمایشگاه امسال شاید نشود که همه شرکت‌های خارجی بیایند، اظهار کرد: درصددیم تا شرکت‌های شاخص خارجی و مرجع در حوزه شهرهای هوشمند در نمایشگاه حضور داشته باشند. برخی شرکت های شاخص و سرلیست مرتبط با مبحث شهرهای هوشمند در مناطق شرق آسیا و اروپا احتمالا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رضانژاد در پایان نیز به ویژگی های محل برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نمایشگاه شهر آفتاب خوشبختانه بسیار مجهز و مناسب برای برگزاری نمایشگاه شهرهوشمند و نمایشگاه‌های مشابه است؛ به لحاظ محیطی نیز این نمایشگاه دارای پارکینگ وسیعی است و همچنین از لحاظ ارتباطی هم از وضعیت خوبی برخوردار است.

نمایشگاه های مرتبط