تازه ترین اخبار

اهداف برگزاری نمایشگاه

سه شنبه 22 آبان 1397

رییبزر

یک شنبه 22 مهر 1397

ارائه بن کتاب با تخفیف ویژه

چهارشنبه 22 فروردین 1397

لغو نمایشگاه صنعت موسیقی

چهارشنبه 8 آذر 1396

گزارش روز اول نمایشگاه

دوشنبه 19 تیر 1396

'مارکوس تویفل' روز یکشنبه در حاشیه برگزاری دهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین ، در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: نمایشگاه بین المللی کتاب وین در شکل کنونی از سال 2008 آغاز شد و این دهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین است ؛ پیش از آن نمایشگاه کوچکتر بود و در مرکز شهر بصورت محلی برگزار می شد.
وی افزود: امسال 300 شرکت کننده شامل 25 شرکت کننده خارجی داریم و در سالهای گذشته دوستان و شریکان بین المللی ما استقبال از نمایشگاه افزایش کرده اند .
تویفل گفت: ایران نیز در چند سال گذشته مشارکت خوبی در نمایشگاه داشته که موجب خشنودی ما است زیرا ما همواره به دنبال همکاریهای بلندمدت هستیم و می توان با این همکاریها روابط فرهنگی را توسعه داد. از اینکه ایران کتابهای خوب زیادی در نمایشگاه وین عرضه کرده است خوشحالیم.
تویفل تاکید کرد: تبادلهای فرهنگی پایه و اساس تمام مراودات و همکاریها در بخشهای دیگر است زیرا موجب شناخت فرهنگی دو طرف از یکدیگر می شود . من بسیار خوشبین هستم که بتوانیم روابط روابط بین نمایشگاههای کتاب دو کشور را توسعه دهیم ؛ ما امسال برای دومین بار از نمایشگاه کتاب تهران دیدن کردیم که بسیار قابل ملاحظه بود . حضور جوانان و خانواده ها در نمایشگاه کتاب تهران برای من بسیار جالب بود و نمایشگاه تهران شبیه یک جشن کتاب است.
به گزارش ایرنا ، دهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب وین چهارشنبه شب 17 آبان با مراسم «شب طولانی کتاب» آغاز شد و امروز یکشنبه 21 آبان به کار خود پایان می دهد. جمهوری اسلامی ایران با نمایش 500 عنوان کتاب در حوزه‌های ایران‌شناسی، هنر، ادبیات، تاریخ، دفاع مقدس، کودک و نوجوان شرکت دارد و همچنین کتب تخصصی دانشگاهی و منشورهای دانشگاه‌های کشور ازجمله سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه های علامه طباطبایی، کردستان، مازندران، یزد و رازی کرمانشاه به نمایش گذاشته شده است.
مراسم 'عصر ایرانی' با حضور شماری از مقامات جمهوری اسلامی ایران و ده ها تن از علاقمندان به فرهنگ ایرانی روز شنبه در نمایشگاه بین المللی کتاب وین برگزار شد. در این مراسم که با حضور عبادلله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش ، محمدرضا وصفی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مارکوس تویفل مدیر روابط بین المللی نمایشگاه کتاب وین و دهها تن از علاقمندان به فرهنگ ایران در غرفه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ، تقویت همکاری فرهنگی و ادبی ایران و اتریش مورد تاکید قرار گرفت.

نمایشگاه های مرتبط